vokální soubor Za5

O nás + ukázky

Vokální soubor Za5 byl založen v lednu roku 2016 pod křídly divadelního spolku Haná ve Vyškově. Jeho členy jsou Kateřina Schönová (soprán), Monika Ovčáčíková (soprán), Markéta Jiříčková (alt), Zbyněk Petr (tenor) a Ondřej Vačíček (bas-baryton). Od počátnu roku 2018 se k pětici přidal Tomáš Béza (bass).

2016

Společný koníček - zpěv se stal naší každodenní náplní. Ve zkušebně jsme strávili spoustu hodin a koncem roku 2016 jsme se začali objevovat i na koncertních pódiích.

Velkou inspirací je pro nás celosvětově uznávaná skandinávská skupina The Real Group, jejíž některé skladby patří i mezi reperoár Za5. Zpěv a a cappella je pro nás velkou výzvou - můžeme se spoléhat pouze na své hlasy a společnou souhru.

Věříme, že si tento žánr, který v Česku není příliš na očích,  najde prostřednictvím  souboru Za5 své posluchače.

2017

V březnu 2017 jsme uvedli mimo našich menších vystoupení také vlastní celovečerní koncert, který se uskutečnil ve Vyškově v Sokolském domě před vyprodaným sálem s 200 posluchači.

2018

Rok 2018 jsme začali řadou změn a novinek. V první řadě jsme začali investovat do zvukové techniky a pořídili odposlechy do uší, nové mikrofony a další vybavení. Také jsme zahájili spoluprácí s Tomášem Bézou, který doplní naši pětici o bass i dobrou náladu ;-) V lednu jsme se zúčastnili individuálního workshopu u Petra Waisara (člen acappelly s názvem Skety) v Praze. Na tomto workshopu jsme si dali beatbox a dověděli se spoustu užitečných informací. V únoru jsme v brněnském studiu Divadla Na Orlí nahráli 3 písně z našeho repertoáru.


V květnu 2018  se uskutečnil další náš koncert ve velkém sále Sokolského domu ve Vyškově, kde si s námi zazpíval i pěvecký sbor Colori. V červenci jsme zpívali na vernisáži ve hřbitovní kapli ve Vyškově a další koncerty jsou plánovány až do roku 2019. První říjnový víkend jsme se zúčastnili mezinárodního pěveckého festivalu PÍSŇOVAR v Jirkově, kde jsme se umístili mezi zlatými. 
Ukázka repertoáru 

píseň Andělská od Zuzany Navarové v našem podání spolu s pěveckým sborem Colori.
Prime Time Blues
X

Vokální soubor Za5 vznikl ve Vyškově v roce 2016 pod křídly Divadla Haná - nejdříve jako kvintet, od roku 2018 se potom rozrostl o dalšího, šestého člena.

Kontakt

http://za5.ivyskov.cz
E-mail: web@ivyskov.cz
Mapa Facebook
Tyto stránky využívají soubory cookie.